Four seasons, many springs and one secret.
 
KezdőlapKezdőlap  PortalPortal  TaglistaTaglista  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés:
 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Change face
Név:

Jelszó:



Discord Server
Csevegő

Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (43 fő) 2022-06-26, 16:31-kor volt itt.
Legutóbbi témák

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Rebecca Wilson 2022-09-25, 23:47

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Theodore Magnus 2022-09-20, 19:49

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Wyatt Evans 2022-09-15, 15:06

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Clay Qnus 2022-09-09, 14:06

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Admin 2022-09-08, 23:50

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Alexander Shawn 2022-09-07, 19:45

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Vendég 2022-09-01, 15:02

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Matthew Montgomery 2022-08-21, 15:26

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Andrew Monterrei 2022-08-14, 21:40

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Michael Kolbeck 2022-08-14, 18:12

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Alice Kolbeck 2022-08-08, 19:43

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Alice Kolbeck 2022-08-08, 18:02

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Rebecca Wilson 2022-08-08, 16:07

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Gavin Fraser 2022-08-08, 14:21

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Vendég 2022-08-08, 13:29

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Julien Matthewson 2022-08-05, 23:55

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Clea Garrison 2022-08-04, 20:12

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Michael Kolbeck 2022-08-02, 18:53

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Colin Wilson 2022-07-31, 11:18

Harlem & Michael || Life is strange Emptyby Bianca Henderson 2022-07-27, 15:47

Kredit
A fórumon szereplő kódokat és dizájnt készítette: Thea

A képeket, leírásokat az adminok készítették, a google kereső motorján található információkat tartalmazzák.

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Harlem & Michael || Life is strange

 :: Colorado Springs :: Külváros :: Dr. Kolbeck irodája
2022-08-02, 18:53

Harley & Michael


Látszólag a legnagyobb ellenségeként kezel, egy gyilkossággal gyanúsítottként, akivel csak azért beszél, mert muszáj. Minden mondatáról sül a támadói szándék, az én központúság, ami lehet gyerekkori berögződés, szülői neveltetés vagy annak hiánya, illetve kialakulhatott felnőtt korában is. A nárcisztikusságon nincs mit szégyellni, de jó, ha az ember képes elismerni. Megjegyzem nem sok olyan betegem van, aki hajlandó erre. Lassan lepillantok oldalára, hogy megbizonyosodjak a jelvényről, bár semmivel sem tesz többet a dologhoz.
- Ó, valóban. - bólintok egyet. - Viszont abban a szerencsés helyzetben van most, hogy én se mások bajain csámcsogó ember nem vagyok, se a kollégája. Amit ők tudnak, én nem tudom. Persze ebből kiindulva meg van a maga lehetősége arra is, hogy hazudjon vagy ferdítsen, ám az sok időt visszavetne a kezelésben, arról nem is beszélve, hogy okot adna a gyanúra, hogy talán mégsem a rendőri pályára született. - magyarázom, leginkább megnyugtatásul az elsőket és tényként a többit. Azt mondja elege van már a pletykákból és rossz nézésekből, de mind ezt úgy adja elő, hogy ugyanezt várja el tőlem is. Nem azt mondom, hogy ezekből azt szűröm le, hogy őrült, egyszerűen csak tagad. Előtte, ellőttük és maga előtt is. Hogy mit, nos, arra még nem tértünk rá. A szemkontaktus hiánya és olykori megszakítása beszélgetés közben is némi aggodalomra ad okot. De hová siessünk, ez még csak az első beszélgetés. Sőt annak is maximum az első 10 perce.
- Volt már rá példa? - kérdem jegyzetelés közben, majd azt követően ismételten ránézve és helyesbítve. - Mármint erre a "gyilkos génre"? - emelem kezeim, ujjaimmal idéző jelet formálva erre a nem létező dologra, még egy enyhe mosolyt is hozzá téve. Mennyire megnyugtató a tudat, hogy a rend erős őrei, hisznek a mumusban. Végtére is csak az életünk és biztonságunk bízzuk rájuk.
Elutasító. Nem kell kimondania, a homlokára van írva. De ezen majd változtatunk. Idővel biztosan.
- Milyen kár, hogy nem így gondolkodnak mások. - s hogy ez dicséret vagy csipkelődés, mindenki döntse el maga. Abban egyetértek kollégáival, hogy én sem bíznám életem, vagy más életét egy őrültre. A kérdés az, hogy erről ő miképp vélekedik.
Látszólagos érdektelenséget mutat, vagy komolyan elengedi a füle mellett, azt, amiket megosztok vele. Ebből nem azt szűröm le, hogy sértegetni próbál, mint inkább, hogy még mindig nem mérte fel, milyen feltételekkel mehet útjára, mi az, ami miatt itt van, s mi az, ami által elindulhat a javulás felé. Mert nem, nincs jól. Az viszont bizonyos, hogy a másik iránti empátiája igen csak megbicsaklott. Egy nem szakmabeli ebből meg egyből azt fogja leszűrni, hogy érzéketlen, ami önmagában csak egy jellemhiba, na de, ha a háttérben szereplő rokonság egyike hasonló tüneteket mutatott mielőtt gyilkossá vált. A baj, hogy erre felhívva a figyelmét is nagyjából úgy működne a dolog, hogy akár a falhoz is beszélhetnék.
- Ebben egyetértünk valamelyest, de azért annyira még én sem vagyok naiv, hogy ne lássam vagy gondoljam, hogy vannak kivételes helyzetek. Mert van, aki így jut feljebb, akár a közigazgatás területén. Ha nem így volna, kevesebb volna a bűnözés, az éhező, a világ problémája. De mint tudjuk... - nem fejezem be, mert nem szükséges. Rövid agyalás után, már is egy teszt elé állítanám. Kíváncsiságból. A "Ne ítélj, hogy ne ítéltess" alapelven. Kamaszoknál szoktam használni, de az ő esetében ez most aktuális.
- Oké, akkor most felvázolok egy szituációt, és magának az a dolga, hogy sorrendbe tegye a személyeket. Ismétlem, sorrendbe, nem pedig egyet vagy többet kiválasztva. Szóval a tényállás az, hogy utaznia kell, mindegy hová, de hosszú, több órás útnak néz elébe. A vonat fülkés, szóval nem kell száz ember közt vergődnie. Viszont csak egy darabig élvezheti a magány sajátos örömeit, mert társasága lesz. Csak egy. Lássuk csak: Egy két apró, 3-4 éves gyermekkel érkező, kissé kimerült állapotban lévő nő, oké, ez mondjuk kapásból három, de a szituációt tekintve ez lényegében irreleváns. Aztán ott van még egy idős, beteges, látszólag cserfes hölgy, aki egy bizony igen ízléstelen macskás pulcsiban érkezik, a harmadik legyen mondjuk egy... - itt gondolkodóba esek, mert kellenes az egyedi kihívások - legyen egy olyan feketében járó, punk srác, akinek hatalmas karikák vannak a szemei alatt, talán még szaga is van a fiatalnak. A negyedik személy egy jól fésült negyvenes férfi, öltönyben, akta táskával. Az ötödik egy fiatal hölgy, kisírt szemekkel, látszólag még mindig a rejtélyes történtek hatása alatt idegeskedve. A hatodik egy saját neméhez vonzódó, kissé talán férfias öltözködésű nő, míg a hetedik s egyben utolsó, egy rendezetlen öltözetű, borostás, hátizsákos fickó, aki bár látványosan kerüli a magával való bármiféle szemkontaktust és társalgást, az, hogy csendes, csak egy dolog. - vázolom fel a lehetőségeket, majd újfent hozzáteszem. - Kérem tegye sorrendbe őket, legyen mondjuk az első az, akivel inkább együtt utazna, és az utolsó, akivel lehetőleg nem. Ha gondolja, közben meg is magyarázhatja miért. Úgy is rákérdek alkalomadtán... - teszem hozzá még a végét mosolyogva. Szűkszavúság ide vagy oda, ha nem beszél, én sem engedhetem útjára az aláírásommal.


Vissza az elejére Go down
Michael Kolbeck
Varázsló
Michael Kolbeck
Job/hobbies :
♤ Pszichiáter
Tartózkodási hely :
♤ Általában az irodámban
Hozzászólások száma :
28
Join date :
2022. Jul. 12.

2022-07-31, 16:26


To Mike;

Sosem voltam az a típus, aki örömmel ugrott olyanba bele, ami kötelező. Mindig is szabad lélek voltam. Nekem aztán senki nem parancsol felfogással éltem az életemet. Főleg miután jó apám felelt a tettei miatt. Nagyot nyelek, ahogy az iroda tágassága ad egy piciny előnyt, hogy nem kell attól rettegnem, hogy közelebb kell kerülnöm hozzá, mint amennyire szükséges. Sajnos a közelségtől van egy kisebb fóbiám. Így a legtávolabbi pontra fókuszálva ülök le. Nem akarok sokat elidőzni itt.
- Én magyarázzam el? Azért az vicces, ha épp erről csámcsognak az emberek, akik meglátják az oldalamon a jelvényemet – színpadiasan sóhajtok, és hátra tűröm a hajam. Legtöbbször szót sem kell mondanom, mert mindenki tudja mit is jelent velem együtt dolgozni. Ezért a meglepettség pillanatnyi időre ül ki az arcomra, majd el is tűnik. Ismételten borús lesz a tekintetem.
- Arra kíváncsiak, hogy a munkámat befolyásolja-e, hogy az apám sorozatgyilkos, főleg, hogy leginkább erre szakosodtam. Az őrs egyik fele, örül neki, a másiknak a hátán is feláll a szőr és a ravaszon tartják az ujjukat, hogy ha kitör belőlem a gyilkos gén, ő legyen az első, aki leszed – mormogom a választ. Bár nem épp örömmel mondom el, de mivel szükségem van arra a nyomorult papírra, így tetszik nem tetszik beszélnem kell, minimálisan mindenképp. Belülre a sötét lelkembe nem fogom beengedni. Senkit. Csak ő volt ott. Először és utoljára. Vissza él vele, a kulcs pedig jó mélyen a pokol bugyraiban fortyog.
Felvillan a szemem a következő mondatára és a homlokomat ráncolva nézek rá.
- Ez a munkám, ha mindenen fennakadnék, több gyilkos rohangálna az utcán, mint ártatlan – arról nem is beszélve, hogy tényleg nem önszántamból érkeztem. Még ha jó magam is hívtam fel.
A szavait csak hallgatom, nem érdekel a családja. Nem érdekel semmi információ. Olyan látszatot húz fel, hogy jobb színben tűnjön fel. De mindenkinek van rejtegetni valója. Megköszörülöm a torkom. Mint, aki épp komolyan foglalkoztatja az, amit hall. Jó rejtek, ha, épp tudod, hogy kell úgy tenni. Hiszen mondjon bárki bármit, a szakmánk sok mindent meg kell tanulni. Ilyen elhinni, ha a vádlott épp ártatlannak mondja magát. Hogy utána egy véletlen elszólás miatt bukjon el.
- A ranglétrán mindenkinek végig kell mászni. Senki nem kapja a segge alá a nyomozói jelvényt és a plecsniket. Minden kemény munka ára. Nem elég csak arra gondolni, hogy milyen menő lenne egy fegyver és bilincs, amivel csajozni lehet. Ha nem gondolja komolyan felejtős a dolog. Apuci pénze nem elég, hogy életben maradj – teljesen komolyan pillantok immáron a szemeibe. Hiszen apu pénze nem fogja a golyót eltéríteni, amit a mellény nem véd. Mint, ahogy engem sem mentett meg, hogy végig szántsa a hasfalamat, végül pedig a hátamon szabaduljon ki.
Vissza az elejére Go down
Harley Marshall
Ember
Harley Marshall
Age :
32
Job/hobbies :
Gyilkossági nyomozó
Tartózkodási hely :
Colorado Springs
Hozzászólások száma :
22
Join date :
2022. Jun. 19.

2022-07-24, 15:47

Harley & Michael


Nem szokásom általánosítani, végtére is, mind különbözőek vagyunk. Ugyanakkor vannak pontok, pillanatok, melyek akaratlan is az előző páciensre, vagy páciensekre emlékeztet. Ilyen az új onnan érkező bizalmatlansága felém, a munkám iránt, és, hogy egyáltalán jóban lehetünk. Potenciális ellenségként tekintenek rám, noha vicces módon nagy részük önmaguktól jön el. Szókimondó és őszinte? Ez sem újdonság. Sokakban meg van ez a kettős tulajdonság, bár van, akiből a félelem irántam és a jövendőbeli dolgokra való kilátások hozzák ki. Figyelem és várom, ahogy helyet talál magának, s magamban addig is megpróbálom felvázolni, amit látok. Arcmimikáiból ítélve, s mert minden felém tett megjegyzéséből kiérzem a lekezelő hangsúlyát, úgy vélem, lappang benne némi nárcisztikusság vagy az arra való hajlam. Ez azért is fontos, mert, ha tisztában lehetek a páciens feltételezhető zavaraival, úgy akképpen fogom tudni kezelni, vagy is hozzáértően orvosolni. Mert egy önbizalom hiányossal és egy egótól fuldoklóval is másként kell beszélni. A nárcisztikus személyiségzavar, pedig kialakul - általában gyermekkorban - semmint örökletes vagy szándékosan "felvett szokás".
Igyekszem velem szemben helyet foglalni, kezemben már ott a napló és a toll. Egyik lábam átvetem a másikon, úgy érzem kissé nehézkesen fogunk neki indulni, de se baj, ez a kezelés sosem a rohanásról szólt.
A beszélgetés alatt is sok mindenre fény derülhet, azon túl is, hogy pontosan mit tartalmaz mondandója. Például az, hogy már az első mondata elárulja, apja árnyékában érzi magát, mert a mondat inkább róla, s nem Miss Marshallról szól. Na meg az sem utolsó, hogy bár ő erről nincs tájékoztatva, én, mint egyszerű norvég ember, nem merültem el igazán az itteni gyilkossági ügyekbe, se az effajta történetekbe,  így hát fogalmam sincs kiről beszél azon túl, hogy a rokon kezéhez bizony vér tapadt. Tudomásul vettem jeleként aprót bólintok felé. Rendőri pálya. Nos, bár távol álljék tőlem ítélkezni, de már csak lelki épsége miatt sem értem, milyen szakavatott, diplomás idióta kolléga hagyta, hogy erre a szakmára léphessen a kisasszony? Vagy csak ennyire tojnak itt az ilyenekre? Mert ha igen, nos, a probléma nem a ránézésre problémás emberekkel van, hanem a mögöttük álló és őket állandóan kihívásokba lökdöső démonokkal. És itt is emberekre gondolok.
- Értem. - bólintok ismét, miközben lejegyzetelek pár apróságot, majd figyelmem ismét az övé. - Pontosan mit takar ez az "állandó pszichológiai megfigyelés"? - érdeklődöm, mert magával a fogalommal jómagam is tisztában vagyok, ám ahány ember, annyiféle jelentés társulhat ehhez a néhány szócskához. Nálam ugyanis ez a szó azokra értetendő, akik jó eséllyel életük hátralevő részét kórházban vagy ahhoz közel élik, sokszor, de szinte mindig gyógyszeres kezelés alatt állnak, és nem, egyikük sem foglalkozhat vagy dolgozhat olyan munkakörökben, melyekben ön- vagy közveszélyessé válhat. Persze ezt bármelyik szakmára rá mondhatjuk, de még is csak más egy pisztoly táska és egy kávéfőző mondjuk.
Bár még sehol sem tartunk, ő már is a lényegre tér. Nincs itt kerek 10 perce, de már menne. Esélyt sem adva. Vajon hány orvost tudhat maga mögött? Vajon miért nem furcsállja senki, hogy állandóan váltogatja orvosait, s ő még is szakmájában maradhatott? Ez nem a "jól vagyok" fajta dolog, mellyel többet nem foglalkozunk, mert jól van az úgy. A-a. Ez itt kérem szépen, a semmit sem adok, de mindent akarok elven működik, mert különben ez és ez lesz, ami miatt megütöm a bokám. Csak, hogy én nem itteni zsebből vásárol diplomás fickó vagyok. Nem azt mondom, hogy olyan híres lennék, mint itt sokan mások - csak tudnám miért? -, de nem félek szembeszállni az ördöggel, ha tudom, hogy ő valójában lelke mélyén csupán egy ijedt kisgyermek, aki mindenkit megtámad félelmében. Elmosolyodva hallgatom, ahogy menthetetlenül próbálja tisztázni magát előttem, mindhiába.
- Hű, maga aztán nem cicózik... Kár, hogy ez itt egy kihallgató terem, és nem vagyok gyanúsított... - mosolyodtam el, mindenféle gúnyolódás nélkül. De a megfélemlítésem nem itt kezdődik, ha pedig célba is ér, esélyesen nem úgy fogok reagálni, amiként azt ő szeretné vagy elvárná. - Könnyű pénz is volna, ha így működne, de vélhetőleg, maga sem a könnyen megoldható ügyeket kedveli, mint inkább melyek kihívásokkal teliek. Ha megszorulnék, majd beszélhetünk róla... - viccelődtem el a végét, hisz bizonyosan erre sosem fog sor kerülni. Ha azonban átesnénk a ló túloldalára és valós fenyegetésekkel bombázna vagy úgy érzem egyelőre alkalmatlan a munkáját elvégezni, tudatosítom benne, hogy akármennyire is nem úgy tűnik, jelenleg nálam a gyeplő, és, ha a papíron az áll, hogy alkalmatlannak ítélem, úgy ideiglenesen - vagy akár végérvényesen is - megszűnhet rendvédelmi munkaköre. Ezzel azonban nem dobálózom, nem kenyerem a szigorítás.
- Szóval meséljen a munkájáról... Milyen szakmai ágon indult el...? Nyomozó vagy járőr? Annyira nem vagyok tisztában a rendvédelmi ágazatokkal... De, ha jól tudom még a nyomozói körökben is szerte ágazó csoport van, ugye? - kérdeztem, mialatt lepillantottam a naplóra és feljegyzeteltem még egy apróságot. - Tudja a fiam is töpreng a szakmán, bár szerintem sportolónak is kiváló lenne, és az kevésbé veszélyes. Ellenben a lányok, na ő igazi bajkeverő... - csóváltam fejem mosolyogva. Azt gondolom úgy fer, ha ő is adva magából én is adok magamból. Könnyebben nyílnak meg. Még a nárcisztikusok közt is.


Vissza az elejére Go down
Michael Kolbeck
Varázsló
Michael Kolbeck
Job/hobbies :
♤ Pszichiáter
Tartózkodási hely :
♤ Általában az irodámban
Hozzászólások száma :
28
Join date :
2022. Jul. 12.

2022-07-17, 11:48


To Mike;

Az első benyomás úgy tűnik, hogy ugyan olyan, mint a többiekkel. Nem az első és valószínűleg nem is az utolsó doki lesz, aki azt hiszi, hogy a fejemben zsibongó démonokat meg tudja szüntetni. Bár a pozitív hozzáállása kissé nyomulósnak tetszik, de még is mit vár az ember, ha új helyre jön? Legalább tárt karokkal várnak. Bár én még mindig csak a kidobott pénzt látom az ablakon. Viszont megígértem a felettesemnek, hogy megpróbálom és nem fogom már az első alkalommal totálisan kikészíteni.
- Majd meglátjuk – ennyit tudok hozzá fűzni, a rengeteg szakvélemény szerint örökletes, ez a génjeimben van, hogy vadásznom kell. Vadászni. Vicces, de azt hiszem a vadászatot azt a legjobbra fordítottam. Pontosan azért szakosodtam a sorozatgyilkosokra. Rájuk vadászni nehéz és egyben csodálatos dolog.
Bólintok a hely foglalásra é szemeim az irodán futnak végig. Felkészült, mindenből lehet válogatni, székek, fotelek és persze nem maradhat el a filmekben oly’ annyira közkedvelt kanapé. Egy enyhe fintor szalad végig az arcomon. Annyira közhelyes, hogy legszívesebben pofán tudnám röhögni, hogy „most tényleg?” . De nem teszem. Inkább csak az egyik székre teszem le a hátsó felem. Most nem lenne okos dolog a frissen kötött és macerált hátammal valami puhára dőlni. Még a végén összekenném azokat a drága csili-villi kárpitokat.
- Nem kérek semmit, köszönöm – leginkább nem terveztem sokáig maradni, de kitudja éppen mihez lesz kedvem. Főleg, hogy nem tudhatom mit kapott meg rólam, vagy egyáltalán kapott-e. Megköszörülöm a torkom, ahogy újra a szoba részleteibe merülök.
- Calvin Marshall lánya vagyok, a sorozatgyilkos lánya. Aki rendőri pályára lépett. Ez miatt állandó pszichológiai megfigyelésen kell részt vennem – nem épp vagyok bőbeszédű. Ez a legfontosabb tény rólam, ebben minden benne van, hogy miért vagyok itt, és a jelvény miért van elrejtve a pólóm alatt az övemre csatolva. A képem fiatal koromban minden újságban benne volt, hiszen több mint húsz lány haláláért felelős. Nagy port kavart alig tizenöt éve.
- Figyeljen, nem mókából vagyok itt, nem fogom lemészárolni a várost, és nem fogok bekattanni. Írja le, hogy megjelentem minden rendben és megkíméljük egymást a szadizmustól – emelem a szemeimet az övéibe. Teljesen komolyan gondolom. Az, hogy ő mennyire reagál jól vagy sem erre a kijelentésemre a továbbiakat befolyásolja. Igazából egy teszt. Hogy milyen? Az, hogy megéri a sok drágaság, vagy sem. Mert szeretném is meg nem is. Mert eddig is meg voltam. Az utolsó ember, akiben megbíztam elárult. A legtöbben belemennek, eszükbe sincs hallgatni egy sorozatgyilkos részleteit. Vagy, hogy is kezdődött.
De nem tudhatom, hogy mennyire lesz kitartó egy olyan kezelthez, akinek ennyire labilis mentálisan. Gyerünk doki, csak a szappanoperás kezeléseket tartja, vagy tényleg képes egy őrült fejébe látni. Akarja-e a kínt?
Vissza az elejére Go down
Harley Marshall
Ember
Harley Marshall
Age :
32
Job/hobbies :
Gyilkossági nyomozó
Tartózkodási hely :
Colorado Springs
Hozzászólások száma :
22
Join date :
2022. Jun. 19.

2022-07-15, 21:24

Harley & Michael


Igazából egy percet sem késett az ajtó előtt álló meglepett fiatal hölgy, én pedig nem vagyok rest kezet rázni vele a magam barátságosan mosolygós doktor bácsi lévén.
- Igen, nagyon örvendek, én Doktor Michael Kolbeck vagyok, s remélhetőleg az a személy, aki tud segíteni a problémáin. - mutatkozom be jó kedélyűen, noha ő leplezetlen bizalmatlansággal és megbélyegzéssel tekint rám. Általános dolog, hogy újonnan érkező betegeim kételkednek szaktudásomban, gyakorlatomban és abban, hogy úgy egyáltalán van e bármi haszna annak, amiért én pénzt kérek el. Bár nem szívem csücske a folytonos bizonygatás, szeretem, ha a munkám lévén, maguk is rájönnek, hogy bizonyos dolgok mégsem teljesen úgy vannak, ahogy ők azt külső szemmel látják.
- Tessék csak. - lépek odébb beinvitálva a tágas, emeletén egy kisebb könyvtárral bővített irodámba. - Foglaljon csak helyett, ott, ahol éppen kényelmesnek érzi. - emelem kezem a két egymással szemben lévő fotelek egyikére, és a tőlük nem messze lévő kanapéra. A fal mentén is akad egy fa lábakon álló, kevésbé párnázott kanapé, illetve még egy fekvőfotel és az ablak előtti kárpitozott pad. Ugyanakkor volt betegem, ki a kényelmes ülő alkalmatosságok helyett is, inkább a szőnyegre ült, míg egy másik a... khm ölembe. Szemtelen róka kölyök...
- A tea sajnos már a nap felénél elfogyott, de akad még savas és mentes vizem, igaz szoba-hőmérsékletű, de talán nincs idebent olyan meleg, hogy szükséges lehessen a jeges ital. - kínálom meg, s amennyiben kér, úgy adok is neki az egyik bútorokhoz passzoló, külsőre szekrény kinézetű mini hűtőből. Ezt követően pedig, bárhova is ült, ha ült, a közelében foglaltam helyet.
Mire helyemre ülök, már a kezemben a jegyzet füzetem és a kabala tollam a "Legjobb apa a világon" felirattal. Egyszer majdnem eltette egy kleptomániás betegem, szerencsére szemet szúrt és még időben visszakértem. Alice sose bocsájtotta volna meg, ha elvesztem. Miután pedig úgy véltem, hogy miss Marshall is kényelmesen elfoglalta helyét, gondoltam akár bele is kezdhetünk. S ha csak nem ő kezdett bele a beszélgetésbe, indítson bármiféle témával is, úgy én kezdeményeztem, még ha kissé klisésen is hangzott.
- Rendben van. Meséljen magáról. - néztem rá hátra dőltemben. Egyelőre ez a legfontosabb, ugyanis a nevén és születési dátumán kívül semmit sem tudok róla. Nullából pedig kiindulni egy magamfajtának, nos olyan, mint egy féllábút labirintusba küldeni. Előbb vagy utóbb kitalál, de még is ki olyan kegyetlen, hogy belökje oda?


Vissza az elejére Go down
Michael Kolbeck
Varázsló
Michael Kolbeck
Job/hobbies :
♤ Pszichiáter
Tartózkodási hely :
♤ Általában az irodámban
Hozzászólások száma :
28
Join date :
2022. Jul. 12.

2022-07-15, 13:50


To; dr. Kolbeck

>
Persze, hogy nehezen indul a napom, miközben már kifelé tartok a kórházból. Arthur komolyan veszi ezt a napi kötés dolgot. Tekintve, hogy ismételten kezdi, a gondoskodást, a maga módján. Most viszont óvatosabb vagyok, nem fog egyhamar a rózsaszínköd a fogságába zárni. Én egyszer csalódok az életben. Amikor a legnagyobb szükségem volt rá faképnél hagyott, a szar tengerben és most pedig felbukkan. Oké, képletesen nagyobb szarban voltam akkor, hiszen most az életemet mentette meg. De akkor is. Rólam ne akarjon gondoskodni. Ha eddig nem tette. Lehet, hogy tini éveim végén még könnyen befolyásolt a cuki mosolya, amit azért elég gondosan elrejteget napjainkban. Felsóhajtok, ahogy a cigi végre matató ujjaim közé kerül és az órámra pillantok. Hm, időben vagyok, szóval elszívom a füstölgő rudat és a kocsiba bevágódom.
Az út hosszú, a sebem sajog, meg lett bolygatva. De a rendőrség ragaszkodik hozzá, hogy dilidokihoz járjak. Ne hogy véletlenül lemészároljam a várost, mert valaki csúnyán nézett rám. Az utolsó slukkban lévő füstöt fújom ki és a kocsiból kipattanva a pontos címnél eldobom a szemetemet. A folyosón ténferegve keresem az ajtót, ami mögött az orvos rejtőzik. Orvos. Ugyan már. Azt hiszi, hogy kitud elemezni egy olyan összetett elmét, mint az enyém. Mindenki inkább ráírja, hogy mentálisan instabil vagy épp stabil. Attól függ melyik állapotomban sikerül megjelennem az előre lebeszélt időpontra.
Ahogy beljebb kerülök az útvesztőben meglátom végre azt a bizonyos ajtót, amit eddig kutattam és még kopogásra sem bírom emelni a kezem, mikor az kitárul. Meglepettségemről arcom is sokat árulkodik, de végül elnyelem a káromkodást, ami feltörni készülődött.
- Hello, Harley Marshall vagyok. Megbeszéltünk egy időpontot – nyújtom a kezem, hiszen attól még, hogy ilyen helyre kell járnom, még anyám neveltetése bennem van. Még ha nem is füllik hozzá fogam, hogy itt dekkoljak.
A férfi első látásra jobban tűnik klinikai esetnek, mint jó magam. De mivel a rendőrség berkeiben ő most a favorit doki, nem épp válogathattam a többi között. Bár a jó neveltetésem azért néha viaskodik a személyiségemmel, attól még nem fogom tagadni azt, amire gondolok. A hatalmas számat, nehezebb kontrollálni. Főleg, a mostani helyzetben. De mindegy.

Vissza az elejére Go down
Harley Marshall
Ember
Harley Marshall
Age :
32
Job/hobbies :
Gyilkossági nyomozó
Tartózkodási hely :
Colorado Springs
Hozzászólások száma :
22
Join date :
2022. Jun. 19.

2022-07-14, 18:12

Harley & Michael


Még egyszer búcsút intünk egymásnak a mai nappal utolsó előtti páciensemnek, majd még kinézek, hátha itt van már a következő, de a kanapé üres, így az órámra pillantok. Van még 5 perce, szóval semmi gond. Nem mintha nem akadhatnak bárkinek is életbevágó dolga, esetleg visszakozna, amit én ugyan nem támogatok, de mivel beleszólásom sincs, így csak reménykedem, hogy legalább értesítenek a lemondott időpontról. Mondjuk egy órával előbb is akár, hogy mégse kelljen várnom rá feleslegesen.
De a mai utolsó betegemet még nem sikerült ily módon megismernem, sőt... igazából sehogy se, mivel még csak egyszer s akkor is csak telefonon keresztül beszélgettünk. Pontosabban csak lebeszéltünk egy időpontot. Ha lehetséges, egy napra - vagy egy hétre - egyszerre csak egy újabb beteget vállalok, mert a korábbiak mellett ő teljesen új problémákkal, személyiséggel és hozzáállással tér be hozzám, aminek elemzése még bőven nyújt otthoni házi feladatot is. Nem kéne plusz munkát vállalnom, ha nem érdekelnének betegeim igazán és persze jobban betudnám osztani időm. De nem ilyen vagyok. Szeretek babrálni a részletekkel, agyalni napokig egy eseten, egy pillanaton, vagy akár egy megválaszolatlan pillantáson. No és persze nem példátlan, hogy az 1 max másfél órás beszélgetések elhúzódnak kicsit, mert nehezen indul be, vagy mert egyszerűen elrepül az idő a rejtélyek fejtegetése közben. Az újonnan érkező betegek persze érthető módon mindig negatívan állnak hozzá, ám mikor ugyanebbe a csapdába esnek, mert nem szólok rájuk, hogy hát idő van, menni kell, hanem hagyom, hogy befejezzék mondatuk, történetük, gondolatmenetük, rádöbbennek, hogy kell az a kis csúszás.
Szépen helyet foglalok íróasztalom mögött székemben és naplózom az eddigi időpontjaim, lejegyzek minden apróságot, ami a mai napra vonatkozik, s közben persze lopva tekintek néha az órámra. Szándékosan tettem utoljára új páciensem. Az újak mindig odakerülnek, mert sose tudni miféle beszélgetésnek nézünk elébe. Mikor pedig végzem az eddigi pácienseim jegyzeteivel, új oldalt nyitok Mrs. Marshall. De ez sem tart tovább néhány röpke pillanatnál. Amíg pedig várok, ellenőrzöm hívtak-e, akár a gyerekek. Például Torsten, hogy későn ér haza, vagy Alice, hogy hol találja a mini fánkokat, mert oda ahova a múltkor dugtam már nincs, ő pedig éhes. Nem mintha a hűtőben ne volna rendes főtt étel, sőt még étteremből hozott kínai is, mert tudom, mindig próbál folyton fogást találni rajtam, sosem jó neki, ami van. Még szerencse, hogy anyja képességét örökölte, így semmit se tud magához varázsolni, kis rókaként, pedig nem képes még szekrényeket mászni. Nem mintha oda rejtettem volna...
Már kezdenék aggódni új páciensem miatt, mikor cipő kopogásra leszek figyelmes odakintről. Fel is kelek a székből és elindulok az ajtó felé, hogy beelőzzem az ajtó nyitással, esetleg még az ajtóban bemutatkozhassunk így élőben is.


Vissza az elejére Go down
Michael Kolbeck
Varázsló
Michael Kolbeck
Job/hobbies :
♤ Pszichiáter
Tartózkodási hely :
♤ Általában az irodámban
Hozzászólások száma :
28
Join date :
2022. Jul. 12.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom

1 / 1 oldal
Ugrás:
Aller en haut Aller en bas